نیویورک تایمز: فشار حداکثری علیه ایران مغلوب شد

به گزارش وبلاگ دنده 1، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در یادداشتی نوشته است:حقیقت تلخ این است که فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است.

نیویورک تایمز: فشار حداکثری علیه ایران مغلوب شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دنده 1، نیویورک تایمز در یادداشتی با عنوان فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است، نوشت: بازگشت به توافق هسته ای اولین گام برای خارج شدن از این باتلاق است.

این روزنامه آورده است: اکنون فرصت اندکی برای ایران و ایالات متحده برای بازگشت به اصول برنامه جامع اقدام مشترک که حامیان و منتقدان آن را توافق هسته ای ایران می خوانند، وجود دارد.

نیویورک تایمز با بیان اینکه در مقطع کنونی رویکرد تندروانه با عقل سلیم جور در نمی آید نوشت: اگر آمریکا پایبندی به توافق اول را نپذیرفت چرا باید ایران به توافق دوم اعتماد کند؟

در ادامه یادداشت سردبیری نیویورک تایمز آمده است: حقیقت تلخ این است که تحریم های فشار حداکثری پایدار نیستند. این تحریم ها رفتار ایران را بهبود نداد بلکه عکس عمل کرد. ایران برای تنبیه ایالات متحده به دلیل عدم پایبندی اش به توافق، نقض تعهدات تنظیم شده اش را به اجرا در آورد تا به واشنگتن یادآوری کند جهان بدون توافق هسته ای ایران چگونه است.

این روزنامه آمریکایی می افزاید: تحت برجام ایران اجازه داشت اورانیوم را تا 3.67 درصد غنی کند که بسیار پایینتر از غنای ساخت تسلیحات بود. اکنون در حال غنی سازی 20 درصدی است. بر اساس توافق هسته ای ایران به داشتن 202.8 کیلوگرم اورانیوم محدود بود اما اکنون برآورد می گردد سه تن اورانیوم داشته باشد.

نیویورک تایمز ادامه داد: بر اساس توافق هسته ای، بازرسان بین المللی اجازه داشتند هر اینچ از چرخه سوخت هسته ای ایران را بدون اطلاع قبلی مورد بازرسی قرار دهند. حالا به بازرسان گفته شده دیگر دسترسی قبلی را نخواهند داشت. در ماه می، اگر توافق هسته ای احیا نگردد، بازرسان بین المللی از مشاهده آنچه در مکان های هسته ای ایران رخ می دهد، بی نصیب خواهند ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نیویورک تایمز: فشار حداکثری علیه ایران مغلوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: فشار حداکثری علیه ایران مغلوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید